Головна » НАТО »

Актуально

NATO

 

Актуально

 

На 2009 рік за підтримки управління з питань внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю облдержадміністрації заплановано семінари  з питань євроатлантичної інтеграції України:

- березень - смт Лугини;

- квітень - смт Ружин;

- вересень - смт  Баранівка;

- жовтень - м.Малин;

- грудень - смт Черняхів.

 

 

 

2008 рік

 

На виконання завдань Державної цільової програми інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції на 2008-2011 роки та Цільового плану Україна - НАТО на 2008 рік у рамках Плану дій Україна - НАТО, за сприяння управління з питань внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю облдержадміністрації у 2008 році в області відбулись наступні заходи:

 

23 січня у Житомирі заступник голови облдержадміністрації І.Орлов провів зустріч з директором інституту трансформації суспільства О.Соскіним. У заході взяли участь: начальник управління по звязках з громадськістю М.Сюравчик, начальник головного управління економіки З.Янченко, начальник управління освіти і науки облдержадміністрації О.Пастовенський. Обговорено питання щодо створення Житомирського регіонального навчально-наукового центру євроатлантичної інтеграції України (проект реалізовується за підтримки Посольства Королівства Норвегія в Україні спільно з ЖДУ ім. І.Франка, Громадською лігою Україна-НАТО та Національним центром з питань євроатлантичної інтеграції). Зазначалось, що у рамках проекту передбачено: проведення в Житомирі тренінгу для активістів Центру - представників міст області із залученням консультанта із однієї з Балтійських країн; проведення презентації Центру та «круглого столу» з метою визначення механізмів залучення різних сегментів регіональної громадськості до роботи Центру; відкриття відділень Житомирського регіонального навчально-наукового центру євроатлантичної інтеграції України в усіх містах та селищах області. За підсумками зустрічі було досягнуто домовленості про сприяння   облдержадміністрації у створенні та діяльності зазначеного центру.

 

31 січня на базі ЖДУ ім.І.Франка утворено Житомирський регіональний навчально-науковий центр з європейської та євроатлантичної інтеграції України.

 

26 лютого на базі Житомирського регіонального навчально-наукового центру з європейської та євроатлантичної інтеграції України відбувся семінар "Політичні, економічні та безпекові переваги євроатлантичної інтеграції України: регіональний вимір", організований Громадською лігою Україна-НАТО (70 учасників). Мета заходу - інформування громадськості щодо євроатлантичної політики України. В роботі семінару приймали участь ректор Житомирського державного університету ім.І.Франка П.Саух, начальник управління по зв'язках з громадськістю облдержадміністрації М.Сюравчик, голова Громадської ліги Україна-НАТО С.Джердж, завідувач відділом Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України В.Фурашев, представник Міністерства закордонних справ  А.Козярська, політичний радник Посольства США в Україні Р.Скотт, директор Інституту трансформації суспільства, заступник голови Громадської ліги Україна-НАТО О.Соскін, генерал-лейтенант П.Процик, Військовий аташе Посольства Словацької Республіки в Україні І.Гагір, президент Атлантичної ради України, генерал-майор В.Гречанінов, віце-президент Атлантичної ради України, заступник голови Громадської ліги Україна-НАТО О.Кокошинський.  Розглянуто питання: реалізація української державної політики співробітництва з НАТО; політичні, економічні, безпекові переваги євроатлантичної інтеграції; соціальні аспекти співробітництва України з НАТО; створення інформаційних центрів з питань безпеки в регіонах України; євроатлантична інтеграція як фактор об'єднання країни; досвід країн-членів НАТО; безпека через науку - важливий елемент співпраці України з НАТО.  Продемонстровано документальний фільм "НАТО: свій чи чужий?" (серія присвячена Угорщині та Словакії).

 

5 березня на базі Житомирського регіонального навчально-наукового центру з європейської та євроатлантичної інтеграції України, за підтримки Посольства Королівства Норвегія в Україні, за сприяння МЗС України, відбувся семінар-тренінг для активістів Житомирського Центру євроатлантичної інтеграції (80 учасників) за участю директора інституту трансформації суспільства, керівника проекту О.Соскіна, начальника управління по зв'язках з громадськістю облдержадміністрації М.Сюравчика, ректора ЖДУ ім.І.Франка П.Сауха, Посла Королівства Норвегія в Україні О.Берстада, заступника директора Департаменту НАТО МЗС України В.Недопаса, президента Асоціації керівників шкіл О.Онаць. Співорганізатори: Національний центр з питань євроатлантичної інтеграції України, Громадська Ліга Україна - НАТО, Асоціація керівників шкіл України. Розглянуто питання: створення та роль Центрів євроатлантичної інтеграції в Україні, інфраструктура та основні напрями діяльності Житомирського центру євроатлантичної інтеграції.

 

1 квітня у ЖДУ ім.І.Франка на базі Житомирського регіонального Центру з європейської та євроатлантичної інтеграції України, відбулась студентська науково-практична конференція «Розширення НАТО: нові можливості та перспективи для України» (100 чол.) за участю викладачів: директора Центру європейської та євроатлантичної інтеграції України М.Кордона, доцента М.Лутай, доктора педагогічних наук, професора, проректора з наукової роботи О.Дубасенюк. У ході конференції піднімались та обговорювались питання: створення та розширення НАТО; розвиток та сучасний стан відносин Україна - НАТО; для чого Україні вступ до НАТО? міфи про НАТО; бази НАТО в Україні: реалії і домисли; військове співробітництво Україна - НАТО; референдум щодо вступу України до НАТО; співробітництво Росії з НАТО; план дій щодо членства в НАТО.

 

         23 квітня в смт Попільня відбувся семінар з питань створення центрів євроатлантичної інтеграції України в містах і селах області. У заході взяли участь: провідні науковці та спеціалісти з питань євроатлантичної інтеграції України, представники гуманітарної сфери Андрушівського, Брусилівського, Коростишівського, Ружинського, Попільнянського районів, ЗМІ (всього 60 осіб). Обговорено питання: роль Житомирського Центру євроатлантичної інтеграції в реалізації курсу України щодо вступу в НАТО; окремі питання євроатлантичної інтеграції України; досвід проведення інформаційних кампаній країн, які вступали в НАТО, тощо. Під час заходу проведено анкетування з питань інформаційного супроводу євроатлантичної інтеграції, продемонстровано фільм «НАТО: свій чи чужий?» та презентовано спеціалізований кабінет з питань євроатлантичної інтеграції.

 

21 травня у м.Новоград-Волинський, на базі Новоград-Волинського економіко-гуманітарного коледжу, відбувся семінар з питань створення центрів євроатлантичної інтеграції України в містах і селах області. Участь у заході взяли: військовий аташе Посольства Словацької республіки в Україні, підполковник Іво Гагір, заступник голови Координаційної ради Громадської Ліги Україна - НАТО О.Кокошинський, начальник управління по зв'язках з громадськістю облдержадміністрації М.Сюравчик,  завідувач кафедри історії України ЖДУ ім.І.Франка, директор Житомирського регіонального навчально-наукового Центру з європейської та євроатлантичної інтеграції України на базі ЖДУ ім.І.Франка М.Кордон, голова Житомирської організації учасників миротворчих операцій "Солдати миру" С.Коробцов, науковці ЖДУ ім.І.Франка, освітяни міста та району, представники Житомирського  міського  колегіуму (90 чол.). Обговорено питання російсько-українських відносин в аспекті євроатлантичної інтеграції України, військового співробітництва Україна-НАТО. Відбулась презентація Житомирського регіонального навчально-наукового Центру з європейської та євроатлантичної інтеграції України на базі ЖДУ ім.І.Франка, спеціалізованого кабінету з питань євроатлантичної інтеграції України на базі Житомирського міського колегіуму. Продемонстровано фільм «НАТО: свій чи чужий»; проведено опитування учасників семінару щодо поінформованості з питань євроатлантичної інтеграції України.

 

11 червня у Житомирі, за участю заступника голови облдержадміністрації І.Орлова, відбулось засідання "круглого столу" на тему: "Роль ЗМІ у формуванні об'єктивної оцінки громадськістю політики євроатлантичної інтеграції України". Розглянуто питання про: Державну цільову програму інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції на 2008 - 2011 роки; пріоритетні напрямки діяльності управління по зв'язках з громадськістю облдержадміністрації щодо інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України; роль Житомирського Центру євроатлантичної інтеграції в реалізації курсу України щодо вступу до НАТО; досвід проведення інформаційної кампанії країн, які вступили в НАТО; військове співробітництво Україна - НАТО; досвід висвітлення процесів євроатлантичної інтеграції України в ЗМІ області.

 

16 жовтня у Житомирі, за підтримки громадської Ліги Україна-НАТО, відбувся навчальний тренінг-семінар для керівників структурних підрозділів райдержадміністрацій та міськвиконкомів по зв'язках з громадськістю на тему: "Національна система безпеки України і НАТО" (30 чол.). Участь у заході взяли: заступник начальника кафедри міжнародних відносин Національної Академії оборони України, к.ф.н., доцент, полковник С.Соколов; завідувач кафедри історії України ЖДУ ім.І.Франка, к.і.н., доцент М.Кордон; начальник управління з питань внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю облдержадміністрації М.Сюравчик. Розглянуто питання про: завдання органів виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо інформування населення з питань євроатлантичної інтеграції України; роль Житомирського Центру євроатлантичної інтеграції в реалізації курсу України щодо вступу в НАТО. Також відбулась презентація мультимедійного проекту "Національна система безпеки України і НАТО".

 

24 жовтня у смт Чуднів відбувся інформаційно-просвітницький семінар на тему: „Роль суспільства в реалізації політики євроатлантичної інтеграції України". У роботі семінару взяли участь: начальник управління з питань внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю облдержадміністрації М.Сюравчик, завідувач кафедри історії України ЖДУ ім.І.Франка, к.і.н., доцент М.Кордон, голова Чуднівської райдержадміністрації А.Данілов, учасники миротворчих операцій "Солдати миру", директори ЗОШ Баранівського,  Бердичівського, Любарського, Романівського та Чуднівського районів. Розглянуто питання про: роль Житомирського Центру євроатлантичної інтеграції в реалізації курсу України щодо вступу в НАТО, висвітлення теми євроатлантичної інтеграції України в навчальних програмах ЗОШ, військове співробітництво Україна-НАТО: за і проти. Також відбулась презентація мультимедійного проекту "Національна система безпеки України і НАТО" та спеціалізованого кабінету з питань євроатлантичної інтеграції.

 

29 жовтня у м. Коростень відбувся семінар з питань євроатлантичної інтеграції України для представників галузей освіти та культури. Обговорено питання: роль Житомирського Центру євроатлантичної інтеграції в реалізації курсу України щодо вступу в НАТО; пріоритети співпраці в ході набуття членства в НАТО; військове співробітництво Україна - НАТО: за і проти. Відбулися також демонстрація фільму „НАТО: свій чи чужий?" серія „Угорщина, Словакія" та презентація спеціалізованого кабінету з питань євроатлантичної інтеграції.

 

19 грудня у Житомирі, за підтримки Посольства Словацької Республіки в Україні та ВГО Громадська ліга Україна-НАТО, відбувся семінар на тему: „Невійськові аспекти співробітництва України з НАТО". У роботі семінару взяли участь Й.Урбан Руснак, Посол Словацької Республіки в Україні, С.Джердж, голова ВГО Громадська ліга Україна-НАТО. Обговорено питання: реалізація державної політики євроатлантичної інтеграції, економічні та соціальні аспекти співробітництва з НАТО;  наукові та освітні інституції в євроатлантичному інтеграційному процесі; безпека через науку - важливий елемент співпраці України з НАТО; безпека - як фактор об'єднання країни. Учасники семінару провели дискусію з розглянутих питань.

 • Місцеві інтернет-ресурси
   • Володарсько-Волинська РДА
   • Житомирська РДА
   • Коростенська РДА
   • Коростишівська РДА
   • Любарська РДА
   • Лугинська РДА
   • Малинська РДА
   • Новоград-Волинська РДА
   • Ружинська РДА
   • Червоноармійська РДА
   • Черняхівська РДА
   • м.Бердичів
   • м.Коростень
   • м.Новоград-Волинський
   • м.Житомир
Сайт Президента України Сайт Верховної Ради Урядовий Портал Житомирська обласна державна адміністрація Житомирська обласна рада Державний комітет України у справах національностей та релігій