Головна » 65 років Перемоги » Інформація про хід підготовки

Інформація про хід підготовки

Інформація
про хід підготовки щодо відзначення в області 65-ї річниці
Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років

За станом на 01.01.10 в органах праці та соціального захисту населення області перебувало на обліку 87,8 тис. ветеранів війни, в тому числі осіб, які мають статус інваліда війни - 6,8 тис. чол., учасника бойових дій - 9,3 тис. чол., учасника війни - 60,2 тис. чол. та 11,5 тис. осіб, на яких поширюється чинність Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".   

  На обліку в органах праці та соціального захисту населення  перебуває 510 інвалідів війни та 138 учасників бойових дій, яким виповнилось 90 років  і більше.

На виконання розпорядження голови облдержадміністрації від 16.01.09 № 6 «Про відзначення в області 65-ї річниці визволення України від фашистських загарбників і Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років», яким затверджено організаційний комітет та план заходів на 2009-2010 роки, здійснено наступне.

 • вжито дієвих заходів для реалізації в повному обсязі плану дій щодо поліпшення життєзабезпечення ветеранів війни на 2009-2010 роки, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11 вересня 2007 р. №731;
 • передбачено у місцевих бюджетах на 2009 рік та у проектах місцевих бюджетів на 2010 роки кошти для фінансування видатків на поліпшення соціального захисту та життєзабезпечення ветеранів війни, насамперед, інвалідів війни, учасників бойових дій, вдів загиблих у Великій Вітчизняній війні;
 • забезпечено (відповідно до законодавства) проведення щорічного медичного обстеження і диспансеризації ветеранів війни та у разі потреби їх госпіталізацію в першочерговому порядку; організовано відвідування ветеранів війни, що перебувають у госпіталях, лікарнях, інтернатних закладах системи соціального захисту;
 • забезпечено упорядкування меморіалів, пам'ятників, братських могил та інших місць поховання загиблих захисників Вітчизни, меморіальних дощок, музеїв, кімнат бойової слави;
 • організовано проведення у навчальних закладах, військових підрозділах науково-практичних конференцій, семінарів, тематичних уроків, лекцій, бесід з історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років за участю ветеранів, екскурсій до музеїв, походів по місцях бойової слави;
 • організовано виставки творів мистецтв, фотографій та плакатів воєнних років, документів та архівних матеріалів в музеях, мемуарної та історичної літератури в бібліотеках, проведення творчих зустрічей, концертних програм з виконанням пісень воєнних часів.

.

         У 2009  році спеціалізовану допомогу  в аудіопротезуванні отримали  43  ветерани війни, або  13 %  осіб зазначеної категорії, які того потребували. 

На базі Коростишівської  районної дільничної лікарні створено та діє відділення сестринського догляду ветеранів. Відділення  довготермінового перебування ветеранів війни, які страждають на хронічні захворювання, функціонують у Баранівському, Попільнянському, Червоноармійському та  Чуднівському районах.

В  обласній психіатричній лікарні  № 1  працює   два  геріатричних   відділення на  60 ліжко - місць, де у 2009 році проліковано 354 ветерани та інваліди. 

          Для  забезпечення можливості  надання медико-соціальних послуг  одиноким непрацездатним громадянам в стаціонарних умовах безпосередньо  за    місцем проживання у м. Коростені  функціонує  благодійний  медико - соціальний заклад обласної організації Товариства Червоного Хреста України  для   перебування хворих у термінальних стадіях захворювань - Хоспіс святої Олени. Також організовано роботу  філії Хоспісу  у с. Щорсівка, Коростенського району. Зазначені заклади розраховані  відповідно на 30 та 24 ліжко - місця. Упродовж 2009 року лікування та догляд у цих закладах отримали 75 ветеранів та інвалідів. На підтримку діяльності  Хоспісу святої Олени у 2009 році з  бюджету міста Коростеня  виділено 40,0 тис. грн.

          Також, в області   діє  7 центрів  та 9 кімнат медико -  соціальної допомоги  обласної  організації Товариства Червоного  Хреста України, де ветерани безоплатно  отримують  медичну допомогу, фізіотерапевтичні процедури та користуються  послугами пункту прокату  речей по догляду  за ліжково-хворими.    У   2009 році  через  зазначені центри надано  медико-соціальних послуг 47,9 тис.   ветеранам, інвалідам, одиноким непрацездатним громадянам.

 В обласних  лікувально - профілактичних  закладах, у  містах  та  районах області  розроблені та затверджені графіки   виїздів  медичних бригад  для надання  необхідної медичної допомоги  ветеранам  війни, які проживають у сільській місцевості. За 2009р. комплексними профілактичними оглядами  охоплено 80,2 тис. ветеранів  війни, або 93, 8  %  від загальної чисельності  осіб зазначеної категорії, які перебувають  на диспансерному обліку.

         Протягом  2009 року, за рахунок коштів субвенції з державного бюджету, встановлено 525 квартирних телефонів на пільгових умовах на загальну суму 88,7 тис.грн.

           Для забезпечення інвалідів війни та учасників бойових дій мобільним зв'язком  на благодійних засадах,  головне  управління  промисловості  та розвитку інфраструктури облдержадміністрації, спільно з ВАТ "Укртелеком", продовжує   співпрацю з оператором  мобільного зв'язку   СДМІ.

                 В області діють 28 територіальних центрів соціального обслуговування пенсіонерів та  одиноких непрацездатних громадян,  які  надають соціально - побутові послуги вдома  18633 одиноким пенсіонерам та інвалідам, у тому числі 10522  ветеранам війни.  У  минулому році надано безоплатні  транспортні послуги 193 ветеранам війни для перевезення  до закладів охорони здоров'я, місцевих органів  виконавчої влади  та установ  соціального захисту населення.

Постійна  увага приділяється  питанню підвищення рівня       комфортності пересування ветеранів війни міським та приміським транспортом загального користування. Зокрема, при визначенні перевізників для роботи на  маршрутах загального користування, обласним конкурсним комітетом зазначається обов'язкова  умова щодо забезпечення в кожному транспортному засобі окремих місць для ветеранів війни. Також, надається   перевага тим суб'єктам господарювання, які мають в користуванні транспорт, пристосований для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями.

З метою всебічного врахування інтересів ветеранів війни під час пересування на транспорті  до складу конкурсного комітету по  визначенню перевізників включено представників громадських організацій ветеранів.

З посадовими особами станцій та вокзалів додатково проведено  вивчення вимог Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо  забезпечення безкоштовного та  пільгового проїзду ветеранів війни.

         При проведенні робочих нарад  та інших обласних заходів за участю  автоперевізників, постійно наголошується на необхідності забезпечення        належного рівня  обслуговування ветеранів війни під час  пересування  на  транспорті.

Соціальними службами територіальних  центрів  постійно здійснюється    контроль   за станом   житлових  умов одиноких ветеранів війни та праці.  Завдяки співпраці  із службами  зайнятості у поточному році  253  ветеранам війни надано  допомогу у проведенні  поточних ремонтів помешкань  працівниками, які перебували на громадських роботах від центрів зайнятості.

          При Новоград-Волинському міському палаці культури ім. Лесі Українки  функціонує пісенно - поетичне  об'єднання  ветеранів  війни та праці. Працюють гуртки   художньої  самодіяльності  за участю   ветеранів війни  та праці при  районних, селищних та  сільських  будинках  культури.  Кращі колективи ветеранів беруть участь  у районних  та обласних  фестивалях  народної творчості.          У засобах масової інформації  систематично висвітлюються          проблеми життєдіяльності ветеранів війни та можливі шляхи  їх  розв'язання, питання  діяльності  органів  державної виконавчої влади та місцевого самоврядування  стосовно   підвищення  їх соціальної захищеності.          Систематично у друкованих засобах  масової інформації    зазначена тематика  подавалась  під рубриками:  "Ветеран", "Нам пишуть", "Про те, що  болить" ,  "Пам'ятаємо",  "До дня визволення  України"  "Серцю хочеться теплого слова " тощо.

 

         За мужність і героїзм, виявлені у роки Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, значний особистий внесок у справу соціального захисту ветеранів, патріотичне виховання молоді та з нагоди 65 річниці  від Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років обласною державною адміністрацією спільно з радою обласної організації ветеранів представлено до нагородження Орденом „Богдана Хмельницького" ІІ ступеня: голову Богунської районної організації ветеранів м. Житомира Г.Бобильова; голову комісії ветеранів війни Житомирської обласної ради ветеранів І.Карпенка; заступника голови Житомирської обласної ради ветеранів Ю.Рикова. Орденом „За мужність" ІІ ступеня - голову Коростенської районної організації ветеранів М. Фещенка.

         Також в області проводиться відповідна робота щодо складання Списку про нагородження ветеранів війни ювілейною медаллю «65 лет Победы в Великой Отечественной війне 1941-1945 гг.». Обласною державною адміністрацією замовлено виготовлення 78735 комплектів медалей.

         За підсумками засідання організаційного комітету 30 березня 2010 року з питань підготовки та відзначення в області 65-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років та на виконання Указу Президента України від 23 березня 2010 року „Про додаткові заходи щодо відзначення 65-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років" голова облдержадміністрації С.М.Рижук дав доручення від 08.04.10 №1576/42/2-10, яким передбачено розробити за участю громадських організацій ветеранів війни обласну програму з проведення Року ветеранів Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років; організувати впорядкування військових кладовищ, вивчити умови проживання ветеранів ВВв, можливість виділення коштів для надання їм матеріальної та інших видів допомоги; забезпечити участь делегації області в урочистому зібранні та святковому концерті в Національному палаці мистецтв „Україна" (м.Київ) 7 травня; тощо.

 

         6 травня 2010 року в обласному центрі з нагоди відзначення в області 65-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років планується проведення урочистого зібрання та святкового концерту для ветеранів війни та громадськості області та м. Житомира.

         Відповідно до затвердженого головою облдержадміністрації С.М.Рижуком Плану заходів з нагоди 65-ї річниці Перемоги від 14.04.10 №1740/30/2-10, 9 травня за участю керівництва області, ветеранів Великої Вітчизняної війни, громадськості м. Житомира планується проведення:

         - покладання квітів до меморіалів, пам'ятників, меморіальних  дошок, братських могил воїнам загиблим під час визволення Житомирщини та загиблим  учасникам підпільно-партизанського руху;

         - урочиста хода ветеранів війни (планується пересування ветеранів вулицями міста на відкритих військових автомобілях), жителів м. Житомира, військовослужбовців Житомирського гарнізону, молоді до Монументу Слави;

         - мітинг-реквієм та покладання квітів до Монументу Слави;

         - урочисте проходження військових підрозділів та бойової техніки;

         - урочистий обід для ветеранів Великої Вітчизняної війни;

         - святковий феєрверк. 

          Підготовка щодо відзначення в області 65-ї річниці Перемоги у Великій  Вітчизняній війні 1941 -1945 років продовжується і знаходиться на постійному контролі в  облдержадміністрації.

 • Місцеві інтернет-ресурси
   • Володарсько-Волинська РДА
   • Житомирська РДА
   • Коростенська РДА
   • Коростишівська РДА
   • Любарська РДА
   • Лугинська РДА
   • Малинська РДА
   • Новоград-Волинська РДА
   • Ружинська РДА
   • Червоноармійська РДА
   • Черняхівська РДА
   • м.Бердичів
   • м.Коростень
   • м.Новоград-Волинський
   • м.Житомир
Сайт Президента України Сайт Верховної Ради Урядовий Портал Житомирська обласна державна адміністрація Житомирська обласна рада Державний комітет України у справах національностей та релігій