Головна » Новини » Захист прав споживачів – найголовніший пріоритет

Захист прав споживачів – найголовніший пріоритет

12-06-2009

П'ять років на теренах нашої області активно діє  громадська організація "Союз споживачів Житомирщини".

За цей час товариством розглянуто багато звернень споживачів щодо невідповідності цін позначених на товарах та касових чеках в супермаркетах; щодо надання відповідними службами  різних комунальних послуг громадянам, які мають  пільгові категорії; а також розглядалися  звернення щодо порушення правил користування ваговимірювальними засобами продавцями овочів та фруктів на ринках та інші. Традиційно проводяться семінари для працівників торгівлі, промисловості та сфери надання послуг.

Наприкінці травня цього року у Житомирі відбулась конференція громадської організації "Союз споживачів Житомирщини". На конференції розглянуто питання про діяльність громадської організації "Союз споживачів Житомирщини" за звітний період, перспективи розвитку та особливості споживчої політики в Україні. Головою правління громадської організації "Союз споживачів Житомирщини" обрано Валерія Нестеровського.

За словами В. Нестеровського, організація була утворена на підставі чинного законодавства про захист прав споживачів України. В Україні Всеукраїнська громадська організація "Союз споживачів України" створена 10 березня 2004 року, діяльність якої поширюється на територію всієї України. Основою організаційної побудови Союзу є регіональні та місцеві осередки створені в областях, містах та районах України.  Громадська організація "Союз споживачів Житомирщини" є регіональним осередком Всеукраїнської громадської організації "Союз споживачів України". Союз споживачів Житомирщини діє згідно з Конституцією України, Законами України "Про об'єднання громадян", "Про захист прав споживачів" іншими нормативними актами, своїм Статутом, Статутом Всеукраїнської громадської організації "Союз споживачів України" та рішеннями її органів управління в межах їх компетенції. Мета, завдання та права Союзу визначені Статутом громадської організації "Союз споживачів Житомирщини", який є основним документом діяльності громадської організації. Захист прав споживачів-найголовніший пріоритет нашої діяльності. Союзом розглянуто 158 усних звернень споживачів, у тому числі - 96 на порушення правил користування ваговимірювальними засобами продавцями овочів та фруктів на ринках; - 37 на невідповідність цін позначених на товарах та касових чеках в супермаркетах; - 8 на незадовільне теплопостачання; - 2 на путанину в розрахунках за водопостачання і водовідведення; - 15 пільгових категорій громадян на різні комунальні послуги. Протягом п'ятиріччя надавалися споживачам роз'яснення чинного законодавства про захист прав споживачів 246 разів, у тому числі: по телефону 205, через засоби масової інформації 37 (в друкованих - 33, по радіо та телебаченні .

 

Довідково: Україна підписала угоди, які доповнюють вітчизняне законодавство щодо захисту прав та інтересів споживачів нормами, визнаними у світовій та європейській спільноті, зокрема звернення до Стразбургського суду. Сьогодні в багатьох країнах світу існують урядові установи, які займаються захистом прав споживачів: наприклад, у Франції - це Міністерство у справах споживачів, у Великобританії - Відомство генерального директора з питань приватної торгівлі, у США - Федеральна комісія з торгівлі. Батьківщиною споживчого руху є США, що нині поєднує понад 180 суспільних і державних організацій у 72 країнах світу. Починаючи з 60-х років рух поширився в багатьох країнах Європи. У Швеції з 1971року заснована посада омбудсмена з прав споживачів. Існують і неурядові національні організації, які опікуються захистом прав споживачів. Крім того, створюються асоціації, різні інституції та професійні організації споживачів, які, у свою чергу, створюють міжнародні об'єднання. Видаються спеціальні журнали, та інші друковані засоби масової інформації, що інформують своїх читачів про товари (послуги) і права споживачів. Наприклад, у 1936 році була заснована Національна асоціація споживачів у США, у 1951 році - у Франції і Німеччині, у 1957 році - у Великобританії, у 1960 році - в Канаді. Нині громадським організаціям світу, які причетні до споживчої освіти і захисту прав громадян, належить першорядна роль у суспільстві.

 • Анонси
  • 07 липня, 2009

   Обговорення вартості проїзду

   7 липня у Житомирі в міському Палаці культури відбудеться громадське обговорення щодо вартості проїзду в електротранспорті.
 • Місцеві інтернет-ресурси
   • Володарсько-Волинська РДА
   • Житомирська РДА
   • Коростенська РДА
   • Коростишівська РДА
   • Любарська РДА
   • Малинська РДА
   • Новоград-Волинська РДА
   • Ружинська РДА
   • Червоноармійська РДА
   • Черняхівська РДА
   • м.Бердичів
   • м.Коростень
   • м.Новоград-Волинський
   • м.Житомир
Сайт Президента України Сайт Верховної Ради Урядовий Портал Житомирська обласна державна адміністрація Житомирська обласна рада Державний комітет України у справах національностей та релігій